Hakkımızda

Misyonumuz

Eğitim ve öğretimin bütünsel bir süreç olduğunun bilincinde olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi milli ve manevi değerlerimizi önceleyerek bilimsel veriler ışığında hayata hazırlarken eğitim ve yaşam kariyerlerinde girişimci, özgüveni tam, sosyal ve değer sahibi bireyler olarak yetiştirmelerine katkı sağlamak.

Vizyonumuz

Toplumun yapı taşı olan aileyi güçlendirmek; çocuklarımızı ve gençlerimizi bireyselleşme tuzağından uzaklaştırıp aile ve toplum aidiyetine sahip olmalarını sağlamak. Milli, manevi ve ilmi değerler ışığında topluma yön verecek sağlam karakterli, hayatın her alanında etkin ve katılımcı bir nesil yetiştirmek. Yetişecek bu yeni neslin ülkemizin geleceğini sağlam temeller üzerinde yükseltmelerine katkı sunacak tüm imkanları onların istifadesine sunmak ve hayata geçirmek.

Neden Aile Okulu?

Toplum içindeki en küçük bütün, aileyi oluştururken; ailelerin oluşturduğu bütün ise milletleri halkları oluşturur ve temsil eder. Bu nedenle bu küçük ama bir hayli önem arz eden birimin yani ailelerimizin sosyolojik, psikolojik, eğitimsel ve öğretime dayalı programlar neticesinde merkeze aldığımız çocuklarımızın gelişim, öğrenim ve akademik hayatlarına ışık tutan bir platformdur Aile Okulu. Çocuklara karşı olumlu tavır ve davranış geliştirmek, aile ilişkilerini kuvvetlendirmek ve olumlu yönde gelişim göstermesini sağlamak, ailenin eğitim anlayışına bilinçli yaklaşım kazandırarak olaylar karşısında olumlu davranışlar sergilemesine katkı sağlamak ve birçok nitelikli hedefleri olan okulumuz faaliyetlerini; alanında uzman eğitimciler, psikologlar, doktorlar önderliğinde gerçekleştirecektir.

Tüm bu hedefleri mümkün kılabilmemiz, ailelerin etkin, aktif katılımı ve azmi sayesinde çocuklarımız ve geleceğimiz üzerinde vücut bulacaktır.

Sevgili anne-babalar, basit ve eski usül eğitim sisteminde öğretiler yalnızca öğrenci üzerinden ilerler, okul başarısına paralel olarak yaşam başarısında da çocuklar tek başına bir mücadele ile sınavlar silsilesinde üstün performans sergilemek zorunda bırakılmaktaydılar. Bugün bilinçli ebeveyn sayesinde gelinen noktada ise çocuklarımız öğrenim yolunda yalnızlaştırılmadan öğrenmeye, gelişmeye açık hale gelmekte ve sağlam temellerle geleceği inşa etmektedir. Bu nedenle Aile Okulumuza kayıtsız kalmayan siz ebeveynlerimizi tebrik ediyor, gelişim ve öğrenme azminizle yeniden var edeceğiniz neslimize duyduğunuz hassasiyeti paylaştığımızı ifade etmek istiyoruz.

Gelişen ve geliştiren aile, başarı yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü ve yeni bir nesil için el ele.

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

Gazipaşa Mh. 66035 Sokak The Moon Residence A/C Blok No 8/B Seyhan / Adana

Tel : 0322 2618443 - 0533 4047781 E-mail : bilcevadana@gmail.com

Sosyal Medyada; @bilcevadana

Bilçev Kültür Derneği Ziraat Bankası TR28 0001 0020 9091 9705 0450 01